Jaki jest sekret doskonałej, naturalnej pielęgnacji trawnika? Wszystko zależy od podłoża! Popraw glebę, zapewnij trawnikowi odpowiednie składniki odżywcze, a trawnik pozostanie zielony i gęsty, bez luk, mchu i chwastów.

Kiedy nawozić?

Na przełomie marca i kwietnia trawnik należy nawozisz organicznym nawozem. Oprócz wszystkich ważnych składników odżywczych, nawóz zawiera również mikroorganizmy rewitalizujące glebę, które mają natychmiastowy i długotrwały wpływ na zrewitalizowaną glebę. Dodatkowe grzyby mikoryzowe poprawiają zaopatrzenie traw w wodę i składniki odżywcze.

Co należy zrobić z dziurami w trawie, mchem lub chwastami?

Mech i chwasty są często oznaką niedoboru składników odżywczych lub złej struktury gleby. Zwykle pomaga wapnować glebę i stosować specjalny nawóz do trawników. W przypadku luk w trawniku istnieją mieszanki do ponownego wysiewu, które kiełkują szczególnie szybko i sprawiają, że trawnik jest ponownie bez dziur.

Dodatkowa wskazówka: raz w roku należy mierzyć pH (kwasowość) gleby. Ponieważ przyczyna wielu problemów z trawnikiem leży w glebie. Jeśli pH jest poniżej sześciu, konieczne jest wapno.

Kiedy kosić?

W razie potrzeby kosić trawnik regularnie, czasem co tydzień, a czasem rzadziej. Optymalna wysokość koszenia wynosi od czterech do pięciu centymetrów, w ekstremalnych warunkach suchych i w cieniu – sześć centymetrów.

Przeczytaj również: