Obecnie laminat uznawany jest za technicznie wysoce rozwiniętą wykładzinę podłogową o dobrej cenie w stosunku do jakości.

Wyciszenie

Płyty laminowane ze zintegrowaną izolacją akustyczną posiadają ciężką, elastyczną warstwę izolacyjną wykonaną z wysokiej jakości mieszanki mineralnej, co obniża przepuszczalność dzwieku, czyli też hałasu. Dodatkowo rekompensuje małe nierówności podłogi.

Wyciszenie

Podłoga laminowana jest wodoodporna, dzięki wzajemnemu oddziaływaniu wodoodpornej powierzchni, impregnacji krawędzi i szczelnym połączeniom płyt drewnianych, co powoduje, że są bardziej odporne na pęcznienie.

Indiwidualne dopasowanie do każdego wystroju wnętrz

Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i kolorów laminat można dopasować indywidualnie do każdego wystroju wnetrza. Zaleta jest również charakterystyczne słoje czy pory jak w prawdziwej podłodze drewnianej.

Odporność na promienie słoneczne

W przeciwieństwie do np. podłóg z prawdziwego drewna czy winylu, kolory podłogi laminowanej pozostaje piękny i niezmieniony przez lata. Idealnie nadaje się do pomieszczeń z dużym nasłonecznieniem, t.j. z dużymi oknami.

Odporny na plamy

Niewielkie zabrudzenia można łatwo usunąć bez pozostawiania śladów.

Przeczytaj również: