Minimalizm jest jednocześnie ponadczasowy i nowoczesny. Styl minimalistyczny oznacza zredukowanie wyposażenia do niezbędnego minimum i świadome obchodzenie się bez zbędnych przedmiotów. Sypialnie można urządzić w cudownie minimalistyczny sposób, zapewniając spokojną i relaksującą atmosferę. Prawdziwa sztuka minimalizmu polega na tym, aby Twoja sypialnia była prosta, ale nie pust. Niezbędne do minimalistycznego wnętrza sypialni jest wygodne łóżko, szafka nocna i pojemna szafa. Dodatkowo charakterystyczne dla minimalistycznego stylu życia są wyraziste kształty, wysokiej jakości materiały, jasna, neutralna kolorystyka oraz kilka celowo dobranych dekoracji.

1. Łóżko – punkt centralny

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni, dlatego należy go dobierać ostrożnie. Stylowy i prosty design doskonale nadaje się jako centralny punkt minimalistycznej sypialni. Jasne kolory i przytulne materiały tworzą przytulną atmosferę. Pokrowiec z lnu lub bawełny w odcieniach bieli lub ziemi nadaje minimalistyczny charakter. To może być następnie wykorzystane do łączenia poduszek w różnych kolorach i wzorach.

2. Duża szafa

Duże szafy wydają się być stworzone do minimalistycznej sypialni, oferując dużo miejsca do przechowywania i zajmują dużą powierzchnię. Jeśli chodzi o optykę, to szafy dostępne są w wielu różnych wzorach, kolorach i odmianach. Jeśli chodzi o minimalistyczny styl, bardziej odpowiedni jest prosty projekt, ale jeśli sypialnia jest bardzo minimalistyczna, odobna szafa może przyciągać wzrok swoim unikalnym projektem.

3. Dekoracja: mniej znaczy więcej

W minimalistycznej sypialni dekoracja powinna być dobrze przemyślana i prosta. Stylowe lampki nocne lub kwiaty, które wprowadzą do pomieszczenia kolory, zapewnią dobry klimat w pomieszczeniu. Modne w tym roku dywany uzupełniają meble i sprawiają, że pokój wygląda przytulniej.

Przeczytaj również: