Planujesz w najbliższym czasie remont mieszkania? Przyjrzyj się zapowiedziom projektantów i designerów. Na nadchodzące miesiące 2016 roku wprowadzają oni do naszych wnętrz powrót trendów lat 80-tych, geometryczne kształty, dekoracje z minerałów, składane meble a także dodatki o charakterze rzemieślniczym.

Powrót lat 80-tych

Rok 2016 to solidne wykonanie, prosty i jednocześnie nowoczesny styl wzorowany na latach 80-tych. Ikoną wzornictwa tamtych lat są między innymi stylizowane lampy i kinkiety. Ówczesna stylistyka w połączeniu z nowoczesnymi technologiami wykonania i nowoczesnymi materiałami daje zupełnie nową jakość. Przykładem takiej stylizacji są kinkiety Dalia i Bruno. Obydwa modele charakteryzuje urok, elegancja, prostota i ciepło.

Meble a`la klocki LEGO

Modułowe mele przypominające klasyczne klocki LEGO to kolejny hit nadchodzącego nowego designu. Ich geometryczne formy i konkretne (nawet krzykliwe) barwy w połączeniu z dowolną kombinacją funkcjonalności, stanowią pole do popisu nie tylko w zakresie urządzenia pokoi dziecięcych, ale również salonów, kuchni, sypialni, a nawet łazienek. Duża swoboda aranżacji a przede wszystkim możliwość wielokrotnej zmiany kombinacji stylu pozwala na szybkie i zupełnie bezkosztowe zmiany wystroju wnętrz.

Geometryczne wzory

W aranżacji 2016 roku królują geometryczne formy: koła, trójkąty, kwadraty, sześciany. Wzory te królują w różnych kolorach i elementach wyposażenia. Modne są zarówno kombinacje bieli i czerni, jak i połączenia odważnych żółci, pomarańczy a nawet różu. Zabawa różnymi formami geometrycznymi znajduje odzwierciedlenie się na ścianach, podłogach, meblach a także we wszelkich dodatkach i dekoracjach. Idealnym uzupełnieniem tego wzornictwa są ozdoby nawiązujące do orgiami.

Lustra oparte o ścianę

Zupełnie nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie stojących luster opartych o ścianę, w miejsce klasycznych – wieszanych na ścianie. Ten osobniczy trend podbija świat designu i zupełnie zmienia dotychczasowe formy. Jego wyjątkowość polega na wprowadzeniu do wnętrz dużych prostokątnych luster opartych o ścianę. Mogą to być zarówno lustra nad umywalką jak i duże lustra obejmujące całą sylwetkę. Niezwykle modne są lustra postawione na podłodze dużych łazienkowych wnęk.

Powrót kolorów

Ponownie w nowoczesnych wnętrzach zagoszczą różnorodne kolory. Tym razem jednak najbardziej trendy będą ich pastelowe odcienie w różnorodnych kontrastowych kombinacjach. Idealne połączenia kolorystyczne to zestawienia żółci, pomarańczy i różu z perłową szarością.

Minerały i dzieła rzemieślników

Dopełnieniem nowoczesnych wnętrz 2016 roku są wszelkie dekoracje i ozdoby. W nadchodzącym sezonie modne będą dodatki wykonane z różnego typu minerałów. Dekoracje z kamieni znajdą się w elementach mebli a także w dodatkach dekoracyjnych takich jak wazony, świeczniki, misy. Istotną zaletą tego typu dekoracji jest wykorzystanie ich naturalnego koloru. Górski kryształ doda wnętrzu elegancji, niebieski lapis wpłynie na uzyskanie efektu morskiej bryzy a czarny onyks idealnie łączy się z białymi elementami wyposażenia wnętrza.

Modne będą też wszelkie arcydzieła rzemiosła. Szczególnie atrakcyjne będą dekoracje ręcznie robione pochodzące z różnych zakątków świata. Wprowadzają one do wnętrz oryginalny klimat typowy dla Afryki, Azji, Ameryki Południowej.

Przeczytaj również: