Dom jest miejscem, gdzie czujemy się najlepiej i do którego chętnie wracamy. By jednak cieszył nas swoim wnętrzem, musimy o niego odpowiednio zadbać.

Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów na łatwe i szybkie usunięcie domowych zabrudzeń.

Czysta łazienka

Domowe babcine metody czyszczenia umywalki, wanny lub WC przewidywały stosowanie sody oczyszczonej. Szczególnie zmieszana z octem nadaje się do czyszczenia porcelanowych powierzchni sanitarnych, a nawet do udrożnienia zapchanych rur odpływowych. Działanie sody w porównaniu z nowoczesnymi preparatami jest jednak niewielkie. Obecnie w sprzedaży dostępne są specjalne środki czyszczące, które nadają się zarówno do powierzchni porcelanowych, emaliowanych jak i akrylowych. Preparat Czysta Łazienka firmy HG już po użyciu kilku kropel zostawia idealnie czyste i błyszczące powierzchnie.

Aby zabezpieczyć naszą łazienkę przed osadzaniem się brudu i nalotu po mydłach, szamponach i żelach, warto sięgnąć po sprawdzony Impregnat Łazienkowy, dzięki któremu krawędzie oraz ścianki kabin stają się wodoodporne, a brud nie osadza się na ich powierzchni. Efektem użycia impregnatu jest również brak konieczności częstego mycia, bowiem sanitariaty dłużej zachowują czystość.

Niezbędnym może się również okazać płyn do udrożniania rur odpływowych. Rozpuszcza on wszelkie osady i nieczystości gromadzące się w syfonach zlewozmywaków, umywalek, natrysków oraz w przewodach kanalizacyjnych. Jest bezpieczny dla rur z tworzyw sztucznych i PCV. Użyty profilaktycznie pozostawia w łazience przyjemny zapach.

Łazienka to również baterie, słuchawki prysznicowe i inne elementy, na których często osadza się kamień, rdza i tlenki miedzi, a także powstają żółte zacieki od wody. Sposobem na te problemy jest silnie skoncentrowany preparat Hagesan Błękit, dzięki któremu wszystkie powierzchnie ze stali nierdzewnej, szklanej, chromowane i kryształowe odzyskają czystość i błysk.

Osoby posiadające wannę z hydromasażem powinny natomiast nabyć specjalny preparat, który nie tylko oczyści dysze i cały wewnętrzny system urządzeń, ale jednocześnie dzięki zawartości substancji antyseptycznych usunie też wszystkie bakterie.

Idealnie czysty salon

Salon lub pokój dzienny, to nie tylko wizytówka naszego domu, ale jednocześnie miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Jeżeli jego podłoga jest drewniana, warto wypróbować specjalny płyn do drewna, który usuwa nie tylko kurz i brud, ale również trudno zmywalne plamy z tłuszczu. Można go stosować do podłóg z litego drewna pokrytego lakierem, paneli drewnianych, boazerii i poręczy. Preparat jest silnie skoncentrowany, dzięki czemu bardzo wydajny.

Do czyszczenia podłóg z paneli laminowanych idealny jest natomiast ekologiczny preparat do usuwania wszelkich zanieczyszczeń, w tym nawet trudnych tłustych plam. Można go również stosować do mycia paneli ściennych, oklein meblowych i lakierowanego drewna.

Aby cieszyć się idealnie lśniącą powierzchnią paneli laminowanych należy zaopatrzyć się z środek do nabłyszczania, który dodatkowo zabezpieczy podłogę przed szybkim zabrudzeniem a nawet ścieraniem powierzchni laminatu.

Szczęśliwcy, którzy posiadają w domu kominek powinni zaopatrzyć się w doskonały i szybki w użyciu preparat do czyszczenia szyb kominkowych i wkładów piecyków. Usuwa wszystkie przypalenia, smugi i osad z sadzy. Pojemnik wyposażony w spryskiwacz, ułatwia aplikację preparatu.

Czysta kuchnia

W królestwie pani domu niezbędnym środkiem czyszczącym jest na pewno preparat do usuwania zaschniętego i przypalonego tłuszczu. Można go zastosować do czyszczenia kuchenki, piekarnika, rożna a nawet grilla.

Do mycia podłogi przyda się preparat o wyjątkowo przyjemnym, świeżym zapachu przeznaczony do powierzchni z płytek glazurowanych, nieglazurowanych, gresów i kamienia naturalnego. Nie tylko czyści podłogę, ale jednocześnie chroni jej powierzchnię, wzmacnia strukturę płytek, nadaje satynowy połysk i nie pozostawia smug.

Przyda się również preparat do ogólnego stosowania, w tym do mycia posadzek oraz innych elementów wyposażenia (np. mebli). Butelka z rozpylaczem ułatwia aplikację środka, który jednocześnie odświeża powietrze.

W sklepie stacjonarnym i internetowym dostaniesz:

 1. HG ŚRODEK – NABŁYSZCZAJCA WARSTWA DO PANELI
 2. HG ŚRODEK – CZYSTE FUGI
 3. HG ŚRODEK – CZYSTE PANELE
 4. HG ŚRODEK – CZYSTY GRES
 5. HG ŚRODEK – IMPREGNAT ŁAZIENKOWY
 6. HG-CZYSTY BŁYSZCZĄCY PARKIET
 7. HG ŚRODEK – CZYSTA ŁAZIENKA ŻEL
 8. HG ŚRODEK – CZYSTE BŁYSZCZĄCE PANELE
 9. HG ŚRODEK DO USUWANIA KAMIENIA- HAGESAN BŁĘKIT
 10. HG ŚRODEK – WANIEN Z HYDROMASAŻEM
 11. HG-PŁYN DO UDRAŻNIANIA ODPŁYWÓW
 12. HG ŚRODEK PREPARAT DO KLINKIERU I ELEWACJI
 13. HG ŚRODEK – OCHRONA PRZED PLAMAMI 1L
 14. HG ŚRODEK – CZYSTA,BŁYSZCZĄCA PODŁOGA CERAMICZNA
Przeczytaj również: