Przejdź do treści

Efektowne i praktyczne meble łazienkowe

Każdego dnia otaczamy się dziesiątkami przedmiotów codziennego użytku. Wśród nich sporą grupę przedmiotów stanowią środki higieniczne, przybory toaletowe i kosmetyki. Biorąc pod uwagę różnorodność zastosowania tych środków, jak również przeznaczenie dla różnych osób, w każdym domu pojawia się problem z ich właściwym przechowywaniem. Z reguły wymienione przedmioty znajdują się w łazienkach, które niestety najczęściej nie są wielkimi i bardzo przestrzennymi pomieszczeniami. Jakkolwiek ozdobny flakon perfum, pamiątka z wakacji, ładna świeca lub estetyczny pojemnik na mydło mogą być elementem ozdobnym każdej łazienki, to jednak dziesiątki balsamów, dezodorantów, lakierów do paznokci, odżywek do włosów, szamponów i kremów w połączeniu z płynami do kąpieli proszkiem do prania, szczotkami i grzebieniami do włosów – są raczej elementami wprowadzającymi do łazienki chaos i poczucie nieładu.

Z tego powodu jednym z bardzo ważnych zadań stojących przed osobami aranżującymi wnętrza łazienek jest odpowiedni dobór mebli łazienkowych, które z jednej strony pomieszczą wszystkie nagromadzone przedmioty, a z drugiej strony będą stanowić element dekoracyjny dający poczucie stylu, elegancji i z gustem zagospodarowanej przestrzeni.

W małych, blokowych łazienkach najlepiej sprawdzą się wszelkie zabudowy każdej wolnej przestrzeni. Ostatnio bardzo modne są szafki podumywalkowe, które nie tylko zagospodarowują tą niewykorzystaną przestrzeń, ale również idealnie maskują przyłącza wody i odpływu z umywalki. W tego rodzaju szafkach najczęściej przechowywane są środki czystości, gąbki, suszarki do włosów i środki higieniczne. Obecnie bardzo popularne są umywalki wpuszczane w blat, pod którym znajduje się szafka o wiele większych gabarytach, mieszcząca również środki kosmetyczne.

Dobrym rozwiązaniem jest również możliwość stałej zabudowy przestrzeni mieszczącej się nad stelażem WC. Taka zabudowa pozwala na uzyskanie niezbyt głębokiej, ale jednocześnie bardzo pojemnej szafki na kosmetyki. Wykonanie drzwiczek szafki z luster pozwala na uzyskanie efektu optycznego powiększania przestrzeni łazienki.

Większe gabarytowo łazienki to z kolei możliwość zainwestowania w dodatkowe meble, które z powodzeniem spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowników. W tym przypadku można zakupić dodatkową komodę lub wiszącą szafkę. Im większa ilość mebli łazienkowych, tym większe możliwości oddzielenia chemii użytkowej od kosmetyków i innych środków czystości.

Meble łazienkowe można wykonać na zamówienie jak również kupić gotowe zestawy. Pierwszy sposób jest zapewne idealnym rozwiązaniem na umeblowanie idealnie dopasowane do wnętrza, łącznie z możliwością zabudowy pralki i innych elementów instalacyjnych, np. rur i przewodów.

Obecnie jednak na rynku artykułów wnętrzarskich można kupić tak ładne, niezwykle estetyczne i dekoracyjne meble, które są nie tylko praktyczne, ale jednocześnie nadają wnętrzu łazienki poczucie stylu, klasy i dobrego gustu jej właścicieli. Decydując się na zakup nowoczesnych mebli łazienkowych z jednej linii stylistycznej można stworzyć bardzo oryginalny i jednocześnie harmonijny wystrój pomieszczenia.

Bardzo efektowne a jednocześnie niesamowicie praktyczne rozwiązania oferują polskie firmy produkujące meble łazienkowe, takie jak:

Ich produkty oznaczają się nie tylko doskonałą jakością wykonania, ale także oryginalną i nowoczesną stylistyką.

Jeśli jesteś zainteresowany wizualizacją łazienki przyjdź do naszego punktu na ulicy Grzybowej 22 w Policach lub zadzwoń: ? 91 455 70 32