Przejdź do treści

5 sposobów na szybką metamorfozę łazienki

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. To nie tylko miejsce służące do wykonania codziennej toalety, ale również miejsce relaksu, odprężających kąpieli i domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nie zawsze jednak jesteśmy zadowoleni z jej aranżacji i chętnie zmienilibyśmy „co nie co”, by nie tylko odświeżyć jej wnętrze, ale przede wszystkim zmienić styl urządzenia na zupełnie inny.

Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na szybką metamorfozę łazienki.

Jedną z opcji zmiany wyglądu łazienki jest zamiana wanny na kabinę prysznicową. W ten sposób można zaoszczędzić dużo miejsca, dodając łazience przestronności. W przypadku, gdy nawet kabina prysznicowa zabiera cenną powierzchnię niewielkiej łazienki, warto rozważyć instalację niewielkiego brodzika 70 x 70 z elegancką zasłonką. W czasie, gdy brodzik nie będzie używany, można zasłonkę przesunąć maksymalnie do ściany lub związać elegancką taśmą, wstążką lub oryginalnym sznurkiem. W ten sposób zyskujemy optymalne powiększenie pomieszczenia.

Kolejnym pomysłem na nową aranżację łazienki jest wykonanie podwieszanego sufitu z nowoczesnym oświetleniem LED. Jego montaż nie jest bardzo drogi i jednocześnie można go wykonać samodzielnie bez udziału fachowca. Wystarczy kupić odpowiednią ilość płyt gipsowo kartonowych (odpornych na wilgoć), metalowe stelaże, taśmy łączące i gładź gipsową. Przed montażem sufitu należy wykonać w nim otwory do lamp i rozprowadzić odpowiednie przewody elektryczne. Nowoczesne oświetlenie może tworzyć na suficie określone wzory jak również sprawiać wrażenie świecących gwiazdek. Dodatkowy efekt przyniesie niezwykle szeroki wybór bardzo ciekawych wzorów oprawek lamp.

Idealnym rozwiązaniem (chociaż nieco bardziej kosztownym) jest wymiana glazury. Tu możliwa jest bardzo szeroka gama pomysłów na nowoczesne ściany i podłogi. Ostatnio bardzo modne stają się aranżacje w bardzo odważnych kolorach ścian, np. pomarańcz, seledyn, turkus lub ognista czerwień. Nie zaleca się wykonania wszystkich ścian w tych kolorach, a jedynie ich część, plus akcesoria łazienkowe (ręczniki, dywaniki, pudełka).

W ramach wymiany glazury można również wybrać nowoczesną prostotę i minimalizm urządzenia łazienki. W tym wypadku kolor płytek powinien być zupełnie naturalny (biel, czerń, beże, ekcru) wywołujące poczucie wyjątkowej elegancji i klasyki. Dopełnieniem tej aranżacji niech będą srebrne dodatki, np. dekoracyjne uchwyty od szafek, lampa, listwy ozdobne a także dodatki łazienkowe.

Nie decydując się na wymianę płytek, można metamorfozę łazienki zrealizować przy pomocy wymiany mebli. Współczesne propozycje sklepów wnętrzarskich podsuwają niezliczone wzory, które zmienią dotychczasowy nudny wygląd łazienki na nowoczesny styl. Przykładem jest wyjątkowo oryginalny i jednocześnie funkcjonalny zestaw Elita-Set Young, będący połączeniem szafki z umywalką i lustrem. Idealnie wkomponuje się w nawet bardzo małą łazienkę, dodając jej oryginalności, stylu i elegancji.

Przeczytaj również:
Tagi: