Przejdź do treści

Ranking wkrętarek – TOP 2016

Wkrętarka to urządzenie niezbędne w niemalże każdym domu. Jej działanie jest na tyle proste, że nie sprawi nikomu problemu w obsłudze.
Posiadanie wkrętarki może być przydatne nie tylko podczas wkręcania śrub i wkrętów, ale również do nieskomplikowanych prac wiertarskich, mieszania farb i innych czynności remontowych. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki?

  1. Moc wkrętarki – im jest wyższa, tym urządzenie może być wykorzystane do obróbki bardziej twardych i opornych materiałów.
  2. Waga – im jest mniejsza, tym wyższy jest komfort jej długiego używania.
  3. Napięcie – jest ściśle powiązane z mocą wkrętarki i wpływa na możliwość wykorzystania urządzenia. Przy prostych czynnościach (montaż mebli) wystarczy napięcie na poziomie 3,6 – 4,8 V. Do amatorskich prac remontowych (w tym do wiercenia w niezbyt twardych materiałach) warto kupić wkrętarkę o napięciu od 6,5 do 14 V. Urządzenia o napięciu powyżej 18 V wyposażone są już najczęściej w udar i mogą być stosowane do wiercenia nawet w betonie.
  4. Rodzaj baterii (akumulatora) – wpływa na czas ładowania i żywotność:
  • Ni-Cd (niklowo-kadmowe) długo się ładuje i odznacza się krótkim czasem używania,
  • Ni-MH (niklowo-metalowo-wodorowe) jest znacznie lżejsza niż Ni-Cd i bardziej wytrzymała,
  • Li-ion (litowo-jonowe) jest lekka, wytrzymała, można ją doładować w każdym momencie.

Według najnowszego rankingu popularności wkrętarek, bezsprzecznie prym wiodą dwie marki: Bosch i Makita. Udział w rynku dla każdej marki wynosi niewiele ponad 41%. Niezwykle popularne są również elektronarzędzia Black&Decker (około 5,3%).
Poza ścisłą trójką plasują się jednak również produkty innych marek, które w ostatnim okresie zyskały wysokie oceny konsumentów.
Są to między innymi:

  1. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka marki VULCAN (napięcie 12 V, akumulator NiCd -1.2Ah, uchwyt wiertarski szybkomocujący, ergonomiczna obudowa, metalowe satelity przekładni, dioda podświetlająca, w komplecie: 2 akumulatory, 3h ładowarka),
  2. Wiertarko-wkrętarka marki EINHELL (uchwyt wiertarski szybkomocujący, regulacja obrotów, przełącznik obrotów lewo/prawo, 2 akumulatory niklowo-kadmowy, ze wskaźnikiem naładowania/ 18/1500(v/mah), automatyczna blokada wrzeciona).
  3. Mocna wiertarko-wkrętarka z akumulatorami 12 V DeWALT do wszelkich prac wiertarskich i montażowych (lekka budowa, ustawianie 17 wartości momentu obrotowego, pozwala na precyzyjną pracę w każdych warunkach, pojemność akumulatora 1,3 Ah).

Przeczytaj również: