Sztywne trzymanie się jednego stylu powoli odchodzi w zapomnienie. Jego miejsce zajmuje swobodne łączenie dwóch, wydawałoby się niepasujących do siebie stylów. W ten bardzo ciekawy sposób zyskuje się zupełnie nowe kreacje i nowe trendy.

Przykładem idealnie współgrających ze sobą stylów jest łączenie nowoczesnych, surowych wnętrz z klasycznym stylem loftowym. Obydwa te style łączy zapewne przestrzeń, surowość , prostota i minimalizm. Okazuje się, że idealnym dopełnieniem gładkich pastelowych ścian są dodatki przypominające wyposażenie fabryki. Zamiast ukrywać rury w zabudowie gipsowo – kartonowej, warto je odpowiednio wyeksponować. Nowoczesne lampy można zamienić metalowymi kloszami, a drewniane krzesła ich wersjami z metalowych rurek.

Podobnie można połączyć klasyczne ceglane ściany z nowoczesnymi meblami na wysoki połysk.

W ten sposób zyskuje się zupełnie inną nowoczesność i zupełnie inny klimat. Dodatkowym atutem takiej aranżacji jest łatwy dobór elementów wyposażenia i dekoracji pomieszczenia, które będą współgrały zarówno z jednym, jak i drugim stylem – tworząc imponującą spójność.

W urządzaniu mieszkania w wyżej wymieniony sposób mogą się przydać:

  • Cegły klinkierowe lub cegły imitowane na stare – po rozbiórce, a także specjalna efektowana tapeta przypominająca ścianę z cegieł.
  • Elementy wyposażenia fabryk (meble, rury, kosze), które idealnie można zamienić w niezwykle efektowne elementy dekoracyjne.
  • Nowoczesne dekoracje w zdecydowanych barwach, które ożywią pomieszczenia.

Przeczytaj również: