Nowoczesny styl industrialny to jeden z najmodniejszych trendów wyposażenia wnętrz ostatnich lat. Ten styl przemysłowy nie ogranicza się do mebli, oświetlenia i dekoracji, dominują w nim surowe materiały takie jak: cegła, beton, szkło, spokojna kolorystyka i duże dekoracji. Styl ten sprawia, że czujemy się jak w przedwojennej fabryce.

Loft charakteryzuje się otwartą konstrukcją i wysokimi sufitami. Pomieszczenia są otwarte i stanową jedną wielką przestrzeń, które można oddzielić meblami lub atrakcyjnymi, szklanymi drzwiami. Meble czy drzwi przyciągają wzrok i wyróżniają się na tle pozostałych elementów. Ponadto umożliwiają wydzielenie i jednoczesne łączenie stref mieszkalnych od jadalnej czy sypialnej. Chodzi o stworzenie przyjemnej atmosfery i perfekcyjne wdrożenie własnego stylu.

Niezagospodarowany loft na pierwszy rzut oka prezentuje się fantastycznie. Gołe kamienne ściany, betonowa posadzka i duże okna nadają wnętrzom industrialnego charakteru, ale mogą też wydawać się nieco chłodne. Aby ocieplić pomieszczenie i sprawić, żeby było bardziej przytulne zainwestuj w duże meble. Małe meble często giną w dużych pomieszczeniach. Wybierz duże ale niewysokie meble, gdyż nadają one pomieszczeniu większej głębi.  Ta sama zasada obowiązuje przy dobieraniu dekoracji: im większy, tym lepiej! Duże wazony z pojedynczymi kwiatami czy wielkie obrazy, powinien prezentować się nieustrukturyzowanie czy losowo, ale w połączeniu ze sprytnie ułożonymi dywanami i pośrednim światłem, powstaje wspaniała atmosfera i dużo przytulności.

Cechą szczególną tego stylu jest mieszanka starego i nowego. Przestronne, otwarte salony i architektura przypominająca galerię charakteryzują styl architektoniczny i przekształcą każdy dom w przestronne mieszkanie. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę między starym a nowym. Jeśli loft został już zaprojektowany w stylu vintage, można dodać kilka nowoczesnych akcentów  lub w drugą stronę można też popracować z dodatkami vintage w nowoczesnym lofcie.

Podobnie jak w przypadku każdego innego stylu umeblowania, oświetlenie odgrywa ważną rolę a duże pomieszczenia wymagają wielu źródeł światła. Światło służy nie tylko do oświetlania pomieszczenia, ale także do stworzenia odpowiedniej atmosfery. Podczas gdy do gotowania potrzebne jest jasne światło to odpoczywać lubimy w nastrojowym, ciepłym i przytulnym. Stworzenie przemyślanej koncepcji oświetlenia ma zatem ogromne znaczenie. Pośrednie źródła światła są idealne do krajobrazu sofy. Tworzy to przytulną atmosferę i wspaniałą atmosferę. Jako małych podświetleń można użyć lamp stołowych lub podłogowych. Lampy wiszące nad stołem jadalnym to absolutna konieczność! Czy jeden, dwa, czy nawet trzy abażury – z łatwością dopasujesz go do swoich indywidualnych potrzeb, zgodnie z gustem i wielkością stołu. Duża lampa z kilkoma żarówkami również dobrze wygląda nad dużym stołem jadalnym.

Przeczytaj również: