Przejdź do treści

Sposób na szybką metamorfozę mieszkania

Nie zawsze trzeba wykonać generalny remont mieszkania, by zyskać nowy wygląd i zmienić jego ogólny wizerunek. Czasem wystarczy wykonać kilka niezbyt skomplikowanych czynności, które nie tylko nie są mało kosztowne, ale przede wszystkim łatwe do samodzielnego wykonania.

Poniżej znajdziesz 5 sposobów, które wpłyną na zmianę twojego M.

  1. Usuń stare spoiny silikonowe wzdłuż wanny, brodzika i umywalki. Na pewno wyglądają nieestetycznie i wymagają wymiany. Dodatkowo w powstałych szczelinach zbiera się wilgoć, która prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni. Usunięcie szpecących spoin i zastosowanie nowego silikonu wprowadzi do łazienki poczucie nowości i czystości. Podczas uszczelniania styków armatury ze ścianą, pamiętaj, by kupić odpowiedni silikon sanitarny odporny na działania wilgoci, a podczas jego aplikacji zastosuj malarską taśmę, w celu prostego nałożenia nowej warstwy spoiny.
  2. W przypadku, gdy ściany w pomieszczeniach są już brudne, warto pomyśleć o ich odświeżeniu. Gdy jednak stwierdzisz, że całościowe malowanie nie jest jeszcze konieczne, warto rozważyć zmianę wyglądu jednej lub dwóch ścian. Do wyboru masz zmianę koloru, przyklejenie specjalnych naklejek ściennych, powieszenie nowego obrazu lub lustra, nałożenie tynku dekoracyjnego a także wykorzystanie efektownej i ostatnio bardzo modnej fototapety. Obecnie dostępnych jest bardzo dużo nowoczesnych wzorów tapet, które zmienią każde wnętrze. Szczególnie efektowane są tapety z wzorem 3D, powodujące poczucie głębi i przestrzeni.
  3. Dodaj nowe oświetlenie. Jest to wyjątkowo skuteczny sposób na zmianę wyglądu pomieszczeń. Dodatkowe punkty świetlne nie tylko je rozjaśniają, ale przede wszystkim stworzą nowy klimat. Zalecane jest oświetlenie punktowe LED, które powoduje charakterystyczne cienie i wpływa na możliwość uzyskania przytulnej atmosfery pomieszczenia.
  4. Wprowadź do pomieszczenia nowy kolor. Nie musi to być od razu zmiana barwy ścian. Niezwykle efektowne są wszelkie dodatki dekoracyjne o wyraźnych, ostrych barwach. Pomieszczeniom o stonowanej, pastelowej kolorystyce dodadzą one nowego charakteru i stworzą zupełnie nowy design. Niezwykle efektowne są dodatki w odcieniach zdecydowanej czerwieni, turkusu, pomarańczy a nawet żółci.
  5. Zmień wystrój okien. Jeśli masz firany, zamień je na estetyczne żaluzje, rolety żakardowe, lub inne dekoracje okienne. Możesz też całkowicie zrezygnować z dekoracji okien, wykorzystując w ten sposób wolne parapety na ustawienie elementów praktycznych, ale jednocześnie ozdobnych. Mogą to być kolorowe pojemniki na drobiazgi, eleganckie koszyki lub po prostu doniczki z kwiatami.

Przeczytaj również: