Przejdź do treści

Jak szybko ocieplić dom?

Odpowiednia izolacyjność budynku wpływa na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku a także łatwiejsze utrzymanie w nim komfortowej temperatury zarówno zimą jak i latem. Właściwie zaizolowane ściany to podstawowy element współczesnego budownictwa pasywnego.

Klasyczne ocieplanie budynku polega na przyklejaniu do jego zewnętrznych ścian materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna lub styropian. Czynności te należy poprzedzić wyrównaniem podłoża, nałożeniem kleju, przyklejenie materiałów izolacyjnych i przytwierdzenie ich odpowiednimi kołkami.

Czynności te jednak można pominąć i znacznie przyspieszyć proces ocieplenia budynku. Możliwość taką daje nowy produkt firmy Rockwool.

Jest nim nowa płyta izolacyjna MEGA FRONTROCK. Jest to płyta trójgęstościowa, w której spodnia warstwa jest na tyle miękka, że pozwala na ułożenie płyty bezpośrednio na ścianie, doskonale niwelując wszelkie nierówności, a nawet ukrywając przewody i cienkie rurki instalacyjne. Wewnętrzna warstwa płyty posiada zwiększoną gęstość i niski współczynnik przenikania ciepła wynoszący λD = 0,036 W/mK, co znacznie zwiększa jej izolacyjność. Zewnętrzna warstwa płyty jest wykonana w sposób zwiększający ochronę wykonanego ocieplenia przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną jej zaletą jest oryginalna, fabryczna warstwa gruntu na zewnętrznej powierzchni, co dodatkowo redukuje ilość koniecznych czynności do wykonania.

Płyty MEGA FRONTROCK mocuje się przy pomocy odpowiednich łączników i wkrętarki ze specjalnym narzędziem. Bezpośrednio po przykręceniu płyt do ścian można od razu wtapiać siatkę zbrojącą do dociepleń, a następnie tynkować ściany.

Użycie przedmiotowych płyt izolacyjnych w porównaniu z tradycyjnym styropianem, wełną mineralną i metodą lekką morą, skraca czas prac montażowych o około 40%.

Firma Rockwoll produkuje również maty MEGA FRONTROCK przeznaczone do ocieplenia stropodachów wentylowanych i poddaszy, stropów drewnianych, sufitów podwieszanych i ścian działowych.

Przeczytaj również: